Pastrňák opäť zapálil. Butch ma naučil veľa, skvelý nový tréner

Štyri góly v dvoch zápasoch. Päť v posledných šiestich.

Pastrňák je opäť “cieľom”. Koniec koncov, vyliezol späť na desať najlepších strelcov NHL. Boston je najväčším esom, keď príde na koniec. Má 24 presných zásahov, rovnako ako jeho spoluhráča Brad Marchand, ale hrá viac zápasov.

Keď sa pýtate rodák z Havířova, hovorí, že nepočíta treff. Sústreďuje sa na niečo iné: chce pomôcť klubu black-and-gold klubu.

“Nemám šancu na štatistiky.Bojujeme o play-off, nič iné ma nezaujíma, “tvrdil pri rozhovore pre iDNES.cz.

V tú chvíľu hral ešte pre známeho trénera Claudea Juliena a pochvaľoval si, že nastupuje so špičkovými hokejistami a že hrá často . “Som rád, že trávim na ľade veľa času s výbornými hráčmi, že chodím na presilovky,” páčilo sa mu.

Svoju pozíciu nestratil ani po Julienově odvolania.

Tradičného celku sa dočasne ujal Cassidy, do začiatku februára Julienův asistent. Pre Pastrňáka sa nezmenilo nič, nezáležalo na tom. Naopak. Veď s Cassidym sa dobre pozná a hovorí o ňom: “Je to skvelý kouč.”

Cassidy, bývalý zadák, ho viedol na farme v Providence. “Mám len dobré spomienky na tie časy.Bol to pre mňa prvý kontakt so severoamerickým hokejom, bolo mi ešte len devätnásť a Butch ma toho veľa naučil, “usmieva sa v interview pre klubovú televíziu Bruins.

Boston pod Cassidym na prvýkrát zabral a porazil San Jose presvedčivo 6 : 3. “Išli sme do zápasu predsa len trochu viac nabudenie,” priznáva Čech.

Dvadsaťročný útočník dvakrát prudkú ranou využil početnú výhodu, zakaždým po prihrávke od Patrice Bergeron.

Súčasnosť? Ale kdeže…

“Cvičili sme to tak, že Patrice aj naslepo hľadá Davida stojaceho na ľavom kruhu, prípadne trochu nižšie k bránke,” vysvetľoval Cassidy zámorským reportérom, prečo bola bostonskej presilovkové komando tak úspešné.

“Tvorba nemá slabé spojenie.Všetci, čo v nej nastupujú, dokážu zakončiť, “dodal kouč.

Najlepšie to ide Pastrňák, ktorý velí:” Musíme sa skvele pripraviť na každé stretnutie. “Už nie je kam uhnúť. Boston sa chce udržať v elitnej osmičke Východnej konferencie, v ideálnom prípade preskočiť divízneho rivala z Toronta.

Dvadsaťročný Čech pomôže, ako len bude môcť. Po novom roku ukázal, že dokáže nielen chytiť, ale aj vytvoriť. V 17 hrách strávil 15 asistencií. Snaží sa prispieť aj hrou do tela, učia sa lepšie brániť.

Ďalší bod, či už gól, či nahrávku, môže pridať už večer, od 19:00 hrajú Bruins na domácom ľade s Vancouverom. </P >

Pastrňák je však predovšetkým víťazstvo.To je to, čo sa deje.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s