Viac žien v mocenských pozíciách môže zmeniť šport k lepšiemu

Je správne a povzbudzujúce, že kladieme čoraz väčšie nároky našich čoraz lepšie platených (alebo buďte úprimní, len platený) zástupcovia v oblasti kriketu, rugby a futbalu. Rovnako ako rýchlosť sily Flash, ktorá ponúka záblesky budúcnosti, tempo pokroku v ženách hra ponúka tieto náznaky toho, čo príde. Ale tiež nám ponúka čerstvé šošovky na profesionálny šport ako celok.

Body mužského športu, ktoré sme dlho považovali za samozrejmosť a umožnili sme sa rozmazaniu v dôsledku toho, sa vrátili k zameraniu ako ženy stretnúť s nimi prvýkrát. Bezohľadní futbaloví agenti nereálne sľubujú mladým hráčom. Fanúšikovia (a určite športovci) zabúdajú, že hráči sú ľudskí a skúmajú ich bez milosti.Anglickí kriketisti sa dozvedeli napríklad, že je nerozumné postúpiť obrázky, ktoré majú dobrý čas na turné, ak práve prehrali zápas. Ukazuje sa, že Twitter sa to nepáči.

Potom existuje myšlienka, že verejné financovanie – či už vo forme predaja lístkov alebo štátnej dotácie – si vyžaduje stále lepšie výsledky a samotné výsledky odôvodňujú prostriedky, ktorými boli dosiahnuté.Z tohto dôvodu radí sexizmus okolo Shane Sutton a presvedčenie, že ak ženy chcú súťažiť na rovnakej úrovni ako muži, potrebujú, dobre, človek hore. Anglický ženský kriket bude tvrdším svetom bez Charlotte Edwardsovej | Mike Selvey Prečítajte si viac

Ak nás britská cyklistická záležitosť naučila čokoľvek, je to, že ženy často majú niečo iné, čo hovorí o tom, čo je a nie je prijateľným správaním v bublinovom kotlíku machismo, ktorý tak často definuje športové arena. Prinášajú nový pohľad – nehovoriac o emocionálnej inteligencii – odvetviu, ktoré už dlho trpelo nadlosťou nadbytkom testosterónu, ktorý ticho podporil šikanovanie a prišiel zaobchádzať s bludnými slovami ako s nevyhnutným vedľajším produktom.

Sutton príbeh nie je nič nové; ak niečo, je výbuchom z minulosti.Ženský šport má nepríjemnú históriu dominantných mužov, či už sovietskych trénerov pripravuje mladých gymnastov alebo tenisových otcov, ktorí žijú svojimi snamami prostredníctvom svojich potomkov. Našťastie máme záruky, aby sme zabránili zneužívaniu. Ale macho kultúra je neodvratnou súčasťou priemyslu založeného na adrenalíne vysokej tvorbe bojujúcich protikladov.

V boji za rovnosť je pre športovcov prirodzené žiadať, čo ich mužské protějšky majú: rovnaké príležitosti, rovnaké odmeny. Boli to príliš dlhé chvíle, ale zmena sa teraz ponáhľa s takmer nečakanou rýchlosťou a v zrýchlení, aby sa reprodukovala profesionalizácia mužskej hry, je tu sklon k tomu, aby to bolo v každom ohľade.Predpokladať, že ľudia vedia lepšie ako ženy, čo je potrebné na súťaženie, výhru, dostatočnú agresivnosť na bojovom poli. Nie je to v tomto rozhodujúcom formovateískom momente opätovné zastavenie, aby sme zvážili, čo sme chcú nielen pre ženský šport, ale aj pre všetky športy? Exponenciálny rast ženského športu je nepredstaviteľnou príležitosťou, aby sme šampióniu niečoho nového a riešili prvky, ktoré poškodili macho kultúru. Ak chcete vytvoriť inkluzívne prostredie, možno niečo, čo by podvádzať a skákalo a prisahalo na rozhodcu alebo kričalo zneužívanie na samotných hráčov, ktorých mená sme si tetovali na našej hrudi.Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, by som navrhol, je zabezpečiť, aby športovci nemyslím, že sa podriadiť existujúcej múdrosti a metodológie na základe toho, že len muži môžu naučiť, ako byť profesionálmi.England kapitán Charlotte Edwards “svet” sa obrátil hore nohami ” vyčerpaním Prečítajte si viac

To sa nevzťahuje iba na hranie športu, ale aj na jeho riadenie a riadenie. Je to niečo, čo Gianni Infantino uznal v piatok, keď prezidentka Fify menovala Fatmu Samouru za prvú ženskú a prvú neeurópsku generálnu sekretárku.Na podujatí Sporting Equals v poslaneckej sneme medzitým vedúci britskej športovej organizácie Rod Carr odhalil, že vláda čoskoro oznámi kontroverzné začlenenie rozmanitých cieľov (pohlavia a rasy) vrátane zvyšovania zastúpenia žien na na úrovni konferencie od 25% do 30%.

Čo bolo zvlášť zarážajúce na tejto udalosti, bolo to výpoveď Annie Zaidiovej, ktorá odrážala jej prelomovú kariéru v koučovaní mužského futbalu. Bola kedysi poslaná do parku St James, aby vyškolila skupinu “divokých” Geordií, ktorí boli nepokojní, aby zistili, že ich nový tréner bol mladá ázijská žena. “Zničovali ma, zbito ma,” povedala.Ale keď sa hráči dozvedeli, že vie, o čom hovorí, ich postoj sa obracal k rešpektovaniu – a tak aj ich správanie. Annie však nebola nijako ilúziou o vzácnom postavení, v ktorom je “Nemal som nikoho, kto by sa mohol pozrieť okrem Hope Powella, takže viem, že mám zodpovednosť inšpirovať budúcu generáciu.” Len 18% kvalifikovanej trénerovej pracovnej sily vo Veľkej Británii je ženská. Ako uviedol Carr, “sme len na začiatku cesty.”

Bývalá kapitánka kriketu v Anglicku Clare Connor sa stala cenným administrátorom v kriketovej rade Anglicka a Walesu. Je príliš veľa dúfať, že sa Edwards môže stať rovnako uznávaným národným trénerom?Ak chceme zmeniť globálnu športovú kultúru k lepšiemu, potom sa viac žien v pozíciách vplyvu nezdá byť zlým miestom na začiatku.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s